Jak poradzić sobie z atakiem paniki?

Technika nadi 38: Radzenie sobie z dotkliwym bólem wywołanym lękiem

nastoletnia czarownicaKażdy, kto cierpiał kiedyś z powodu stresu i lęku, zbyt dobrze wie, że ten destrukcyjny stan może wywołać w ciele różnego rodzaju nieswoiste bóle. Tak naprawdę, wywołane stresem bóle mogą się pojawić w każdej części ciała i nie ograniczają się wyłącznie do często spotykanych napięciowych bólów głowy. Atakom paniki często towarzyszą ponure myśli oraz przejmujące poczucie nieuchronności przeznaczenia i smutku. Umysł wchodzi wówczas w coś, co psychologowie określają mianem „cyklu lęk-adrenalina”. Kiedy nasza świadomość znajduje się w tym stanie, lęk się utrzymuje, wywołując napięcie wszystkich mięśni. To właśnie owo bezustanne napięcie sprawia, że pojawia się ból. Terapia z użyciem punktów mocy jest prosta, ale skuteczna. Usiądź w ciszy i zamknij oczy. Oddychaj rytmicznie, dopóki twój oddech nie stanie się regularny. Tak jak zwykle, zwróć uwagę na to, żeby wdechy i wydechy były jednakowej długości i skoncentruj całą swoją uwagę na powietrzu, które napływa do twoich płuc, a następnie je opuszcza.
Kiedy poczujesz się zrelaksowany, połóż krawędzie dłoni na kolanach (małe palce powinny się znajdować na dole), po czym delikatnie zegnij palce wskazujące, aby dokładnie przylgnęły do kciuków. Następnie dociśnij je kciukami, aby czubki kciuków dotknęły knykci palców wskazujących (spójrz na ilustrację).

nastoletnia czarownica

Pozostań w tej pozycji przez co najmniej pięć minut, aby zmniejszyć wydzielanie adrenaliny i złagodzić odczuwany przez siebie ból. Praca z lewą dłonią łagodzi ból odczuwany po prawej stornie ciała, natomiast praca z prawą dłonią łagodzi ból odczuwany po lewej stronie ciała. Uciskanie w ten sposób palców obydwu dłoni oddziałuje na znajdujące się w nich nadi, przez co stabilizuje działanie receptorów bólu w mózgu i wywiera znieczulający wpływ na ciało.

Kiedy już opanujesz uciskanie tych punktów mocy, będziesz mógł korzystać z tej techniki zawsze, kiedy przytrafi ci się atak paniki albo kiedy poczujesz w którejś części ciała dyskomfort.

* Cytat zaczerpnięty z książki UZDRAWIANIE HOLISTYCZNE Billy’ego Robertsa, wyd. Illuminatio.

By nastoletniaczarownica Posted in MAGIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s