NAJGŁĘBSZA WIEDZA TAJEMNA

Jest modelem różnych światów duchowych oraz ich symbolicznej struktury. Jest systemem kosmologicznym i kosmogonicznym. Jest metasystemem oraz zbiorem metawiedzy. Pomaga uporządkować inne systemy religijne, duchowe i okultystyczne, a także relacje istniejące  między tymi różnymi systemami. Metawiedza jest pewną formą abstrakcyjnego poznania, które nadaje znaczenie i definiuje inne atrybuty wiedzy; innymi słowy, jest swego rodzaju wiedzą o wiedzy.

Mowa o KABALE – praktycznej metodzie, bardzo przydatnej w praktykowaniu magii oraz czegoś, co nosi nazwę „teurgicznego wzniesienia”. Kabała to wiedza tajemna, potężna dyscyplina duchowa, w której można znaleźć wszystko, czego się potrzebuje do całkowitego oświecenia. Kabała to symboliczny klucz do wszystkich religii, systemów okultystycznych i magii wysokiej. Można ją stosować samodzielnie lub łączyć z innymi praktykami magicznymi: Tarotem, astrologią, alchemią, hermetyzmem itp. Oto pięć funkcjonalnych zastosowań Kabały:

– mapa lub model świata Ducha,
– metasystem i system metawiedzy,
– kosmologia i kosmogonia,
– praktyczny system korespondencji, formuł, akronimów, szyfrów, sigili i numerologii,
– system magii, medytacji i kontemplacji.

Dlaczego w ogóle o niej wspominam? Można obyć się bez studiowania czy stosowania Kabały, a mimo to medytować, kontemplować, a nawet stosować magię. Jednak ponieważ Kabała jest potężnym metasystemem, składa wszystkie elementy w jedną całość. Kabała to do tego stopnia głęboka i tajemna wiedza, że przez wieki była niedostępna zwykłym śmiertelnikom, ponieważ wywierała zbyt wielki wpływ na ludzi.

Dziś – jako ludzie światli – sięgamy do różnego rodzaju źródeł, poszerzamy nie tylko wiedzę, ale i świadomość. Niczego się przed nami nie ukrywa, a wręcz odsłania, czy raczej obnaża ukryte dotąd idee czy ceremonie. Czy to źle? 

Zostawiam Was z tym pytaniem. Dla tych, którzy chcą poznać ogromny kawał historii, tradycji, magii, polecam książkę MAGICZNA KABAŁA, napisaną przez praktykującego od ponad 35 lat maga rytualnego Fratera Barrabbasa.

*MAGICZNA KABAŁA,  Frater Barrabbas, wyd. Illuminatio

Reklamy
By nastoletniaczarownica Posted in MAGIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s