MUDRY I ICH WPŁYW NA CZĘSTOTLIWOŚĆ NASZYCH CIAŁ

Kiedy zaczęłam pracę z energią, moje ręce i palce zaczęły spontanicznie poruszać się w dziwny sposób. Gdy byłam sama, dłonie nieświadomie układały mi się w niezwykłych pozycjach. Później, kiedy zaczęłam dotykać innych ludzi, podczas gdy jedna moja dłoń spoczywała na kliencie, druga wykonywała dziwne ruchy. Jeśli chociaż odrobinę poruszyłam dłonią w dowolnym kierunku – do góry, w dół, do przodu, do tyłu – czułam, jak zmienia się we mnie energia. Czasem nawet przy delikatnym poruszeniu ręką dłonie i palce przybierały różne pozycje.

Zauważyłam, że gdy dotykam konkretnych części ciała klientów, druga dłoń niemal zawsze układa się w te dziwne kształty. Później zdałam sobie sprawę, że moje dłonie układają się w mudry. W sanskrycie słowo mudra oznacza „pieczęć”. Mudry to pozycje dłoni, a czasem także całego ciała, które wpływają na energię wewnątrz i wokół nas oraz na odczuwane przez nas emocje. Kiedy wykonujemy mudry, przepływ energii w naszym wnętrzu zostaje uwolniony,
wzmożony i gotowy do wprowadzania poprawek w różnych układach ciała. Stosowanie mudr utrwala subtelne zmiany do czasu, aż przestaniemy je robić. Wyniki badań nad mózgiem opublikowane w National Academy of Sciences w listopadzie 2009 roku ujawniły, że mudry stymulują te same rejony mózgu co komunikacja językowa.

Mudry od niepamiętnych czasów stosuje się w praktykach buddyjskich i hinduistycznych, a także w sztukach walki, jodze oraz innych systemach wierzeń i dyscyplinach. Przy indywidualnym stosowaniu mudr zachodzą gruntowne zmiany w naszym stanie zdrowia, świadomości, intelektu, intuicji i niemal każdej sfery ludzkich doświadczeń. Kiedy stosujemy mudry, łącząc się z polem energetycznym drugiej osoby, dają one podobne korzyści. Pamiętajmy, że gdy łączymy się z polem jakiegoś człowieka, obydwoje doświadczamy tego samego. Nie wiedziałam, jak nazywają się te niezwykłe pozycje rąk, a nawet nie sądziłam, że mają jakieś nazwy. Było tak jak z punktami na  meridianach: wierzyłam, że to, co robię, jest istotne, a bez wątpienia okazało się także skuteczne! Wielu moich uczniów odkryło, że ich ręce również poruszają się same. Potrafili z sukcesem korzystać z mudr, nie wiedząc, o co w nich chodzi. Aby podać więcej informacji, zamieszczam tu niektóre z tych silnych, lecz subtelnych pozycji dłoni i palców, by przybliżyć to zagadnienie czytelnikowi. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych książek i filmów uczących o mudrach w drobniejszych szczegółach, więc można po nie sięgnąć, aby dokładniej zrozumieć to zjawisko. Osobiście stwierdzam, że kiedy zbytnio koncentruję się na lewej półkuli mózgu, chcąc wszystko wiedzieć i zrozumieć, proces uzdrawiania staje się mniej skuteczny, a działanie mózgu zakłóca pracę z energią.

Poniżej przedstawiam kilka z najbardziej powszechnie stosowanych mudr, wraz z ich nazwami i zastosowaniem. Istnieje ich o wiele więcej. Gdy ćwiczymy z tymi poniższymi, trzeba pamiętać, by zawsze używać obu rąk. Kiedy ustawisz już dłonie w opisanych pozycjach, spróbuj powoli przysuwać i odsuwać od siebie ręce i sprawdzić, jak wtedy się czujesz. Jeśli będziesz uważny, zaskoczy cię, jak najmniejszy ruch może zmienić odczucie energii w twoim wnętrzu! Jeśli zauważysz, że ręce poruszają się same, możesz w ten sposób odkryć inne mudry!

*Fragment pochodzi z książki UZDRAWIANIE ENERGETYCZNE, dr Meg Blackburn Losey, wyd. Illuminatio

Reklamy
By nastoletniaczarownica Posted in MAGIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s