Przypadki nie istnieją…

Ostatnio zainteresowała mnie książka Efekt synchroniczności dr. Kirby’ego Surprise’a. To, co zostało w niej przedstawione Czytelnikowi, jest ogromną niespodzianką, tak samo zresztą jak nazwisko samego autora 🙂

Doktor Surprise przedstawia metodę zarządzania swoją rzeczywistością, poprzez kontrolowanie swoich myśli i  emocji. Działa to w ten sposób, że jeśli skupimy się na konkretnym wydarzeniu/zjawisku, a w dodatku będzie ono wiele dla nas znaczyło (niekoniecznie w stopniu pozytywnym), będziemy wiązać z nim uczucia, emocje, wówczas będzie ono niezmiennie istnieć w naszym życiu. Na tym właśnie polega efekt synchroniczności, a więc odzwierciedlania naszego wewnętrznego stanu w świecie zewnętrznym. Wydaje się trochę to zagmatwane, ale wyjaśnię to na prostym przykładzie.

Każde rozstanie wiąże się z wielkimi emocjami. Na początku nie jesteśmy pewni, czy dobrze się stało, czy źle. To nas przytłacza, w głowie przelatują tabuny myśli, a uczucia wibrują tak, że nie można usiedzieć w miejscu. Jesteśmy smutni, rozżaleni. Kończymy jakiś etap w naszym życiu. I wtedy – jakby jakaś materia wszechświata wiedziała o naszych bolączkach – słyszymy w radiu piosenkę. Ku naszemu zaskoczeniu, ale nie dr. Surprise’a, usłyszymy „It’s over now” albo „Miał być ślub” Moniki Brodki. Dlaczego? Dlatego, że to, co widzimy, słyszymy i przeżywamy, kreuje nasz mózg. Nic nie dzieje się przypadkiem, bo przypadki nie istnieją, więc za wszystko, co nas spotyka, jesteśmy odpowiedzialni my sami. To nie wszechświat zesłał nam piosenkę podsumowującą nasz stan – my sami o to zadbaliśmy. Tak wiele przyłożyliśmy uwagi i emocji do rozstania, że mózg stworzył odpowiednie okoliczności do jego przeżywania.

Dotąd nie wiadomo, jakie dokładnie są zdolności naszego mózgu i co on tak naprawdę potrafi. Wiadomo jedynie, że wiele – dużo więcej, niż nam się wydaje. Nie ma bowiem nic bardziej fascynującego i tajemniczego niż ludzki mózg. W Efekcie synchroniczności dr Kirby Surpirise udowadnia, jak niezwykłe przejawia on zdolności tworzenia.

Książka godna polecenia – napisana lekkim językiem, przedstawia rewolucyjne teorie, przez co jest niezwykle ciekawa.

 *Efekt synchroniczności, Kirby Surprise

By nastoletniaczarownica Posted in MAGIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s