Skąd czarownice czerpią swą moc?

Kiedy patrzymy na kapelusz czarownicy z przodu, widzimy trzy boki, prawda? Rzeczywiście, taki kapelusz wygląda jak trójkąt i przedstawia to, co nazywamy rożkiem mocy*. Czarostwo obejmuje trzy kąty czy też strony wiary. Są to: miłość, pozytywna kreatywność oraz Duch. Miłość wszystko zwycięża. Miłość otwiera drzwi, uspokaja duszę i jednoczy nas wszystkich. Ta miłość to dobre emocje, jakie czujemy wobec swoich rodziców, naszej planety, rodzeństwa, zwierząt, przyjaciół lub tej wyjątkowej osoby w naszym życiu. Czarownica stara się kochać wszystkie stworzenia, duże i małe. I to właśnie miłość jest podstawą czarostwa bądź też dolną krawędzią wspomnianego kapelusza.
Główny cel bycia człowiekiem wyraża się w sztuce tworzenia – gdy sami robimy biżuterię, poświęcamy czas na zgłębienie nauki liczb, piszemy wiersze, praktykujemy pozytywną magię czy udzielamy szczerej porady – nieważne, co robimy, ważne, że tworzymy coś w sposób pozytywny. Możemy stworzyć coś dobrego lub złego. Jest to dar naszej wolnej woli. Czarownica dąży właśnie do tworzenia w sposób pozytywny. Stąd drugą krawędź wspomnianego wcześniej kapelusza stanowi pozytywna kreatywność.
Duch (czy też Bóg i Bogini) jest trzecim bokiem tego kapelusza. Jest to wiara w boskość, świadomość, że Bóg (w jakiejkolwiek formie) istnieje, oraz zrozumienie tego, że jest on w nas i wokół nas, chętny do niesienia pomocy, jeśli tylko o nią poprosimy. Czarownice postrzegają Boga jako byt zarówno męski, jak i żeński, więc często stosują nazwę „Bóg i Bogini”. Czasami mówimy o nim: Duch. Rozumiemy, że Allach, Jezus i Budda stanowią męskie wyobrażenie Boga, jednak równie ważne znaczenie przypisujemy jego żeńskiej stronie, którą nazywamy Boginią. W religii chrześcijańskiej żeńska natura Boga manifestuje się poprzez Marię, ale nie jest ona równie ważną postacią jak Bóg. Chrześcijanie zazwyczaj dostrzegają tylko męską naturę Boga. My zaś czujemy, że natura Boga – zarówno męska, jak i żeńska – jest bardzo ważna. Żadna religia nie myli się w sposobie, w jaki postrzega Stwórcę. Różnice istnieją jedynie na płaszczyźnie ideologii i teologii. A więc Bóg i Bogini (lub Duch) to trzecia krawędź kapelusza czarownicy.

Jeśli połączymy te trzy czynniki – miłość, pozytywną kreatywność i Ducha – otrzymamy wiccański rożek mocy, z którego emanować będzie magia. Moc ta połączy naszą miłość, zdolności twórcze oraz siłę Boga w formie, w jakiej go lub ją postrzegamy. Czarownice potrafią sprawić, że zdarzy się cud (dla siebie oraz innych) – poprzez miłość, pozytywną kreatywność oraz Ducha – i czynnie korzystają ze swej mocy.
Teraz pewnie myślisz sobie: „Ale, ale, … zupełnie co innego moi znajomi czy też moi rodzice, a może i mój pastor, mówią o czarownicach. Słyszę od nich całkiem inne historie. Jak to, co tu czytam, może być prawdą?”. Najbardziej w ludziach złości mnie to, że są skłonni uwierzyć we wszystko, co złe, makabryczne czy obrzydliwe, bez kwestionowania tego. Spróbuj powiedzieć im coś innego i… bingo! Żądają „prawdy”! „Pokaż mi” – mówią ci nieoświeceni ludzie. „Udowodnij, że to, co słyszałem przez te wszystkie lata, jest nieprawdą. Uwierzę w złe rzeczy, bo sprawiają one, że życie jest ciekawsze. Jeśli mówisz mi o czymś dobrym, nudzi mnie to”. Ludzie mnie zadziwiają. Większość z nich gotowa jest przyjąć pomówienia, a nie prawdę. Jeśli mi nie wierzysz, spójrz na wyniki sprzedaży prasy brukowej.

* Fragment pochodzi z mojej ulubionej książki „Nastoletnia czarownicaSilver RavenWolf. Wydawnictwo Illuminatio.

O prześladowaniach czarownic przeczytacie:

Prześladowanie czarownic – lata 476-1000

Cywilizacja. Prześladowanie czarownic współcześnie

Reklamy
By nastoletniaczarownica Posted in MAGIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s